Пісні Для 3 Класу Ти

  1. Пісні Для 3 Класу Тичини
  2. Пісні Для 3 Класу Тиждень

Закінчила музичну школу з класу акордеона й фортепіано. Першою піснею зі словами Гольде стала «Не забувай», яку виконала Євгенія Власова.

1 План-конспект уроку музики. Урок музики № 1, проваджень 09.02.11. У 3 - «Б» класі КЗОШ № 26 Тема: Струнні інструменти Тема уроку: Історія Першої струни.

  1. Учні спочатку підспівують, указуючи на ті пальчики, які вони називають. І відповіді на них, запам'ятовують їх і співають пісню разом з учителем.
  2. Українські народні та авторські пісні. Слова, тексти.
  3. 3 клас; 4 клас; 5 клас; 6. На диску наводяться пісні і фонограми для розучування пісень та.

Зміст уроку: пісня «Одного разу» муз. «Пісня без слів».

«Два єноті вчились ноти» муз. Катрічка, сл.

Андрусіч - розучування. Мета уроку: Дидактична - познайоміті ДІТЕЙ з історією Виникнення струни інструментів. Розвіваюча - розвіваті емоційну сферу, пам'ять, слух. Працюваті над РОЗВИТКУ вокально навічок: дікція, артікуляція, інтонування. Виховний - віховуваті любов до музики и різніх інструментів та повагу до досвіду поколінь.

За программа: О. Лобової Тип уроку: Вивчення Нової тими. Обладнання: фортепіано, портрети, малюнки, картки, ноутбук, диски, роздатковий материал.

Література: Підручник О. Лобової «Музіка 3 клас», інтернет-сайт, «Світова музична література» ч.

Організаційній момент (1-2 хв.) Музичне Привітання: Доб-рий день вам де - ти, до-брий день у - чи - тель. Актуалізація знань з попередньої тими (5-7 хв.) Мікрофон (учень задає питання з попередньої тими. Хто відповідає - отрімує право на передачу мікрофону до Його рук, и можлівість поставіті Запитання іншому):. Що ви пам'ятаєте з раніше вивчених тем?. Прочитай слова. Знайди назви ударних інструментів: кларнет, ксилофон, труба, тарілки, флейта, гобой, фагот, валторна, тріскачка, туба, ложки.

Для

Назви три музичних інструмента, на яких можна зіграти мелодію. Які духові інструменти ти знаєш? Опиши їх звучання. Що таке метр? Чим метр відрізняється від ритму?. Що таке темп?

Приведи приклади музичних творів у швидкому, помірному та повільному темпах. Мотивація навчальної діяльності. Розглянь малюнки. Завдання:.

Назви три основні групи музичних інструментів. Приведи приклади ударних, духових і струнних інструментів. Що ти знаєш про історію їх виникнення? Пояснення нового матеріалу. Послухайте казку і подумайте, як би ви її продовжили: Сталося це в ті далекі часи, коли річки були повні риби, степи - прудконогих сайгаків, а в лісах виспівували дивовижні птахи. Жив в одному маленькому селищі мисливець на ім'я Влучний. З кожної полювання повертався він з багатою здобиччю.

Люди любили і поважали мітки за майстерність і щедрість. Одного разу затаївся мисливець в густому лісі. Раптом чує - шурхіт. Скинув він свій вірний лук, звично натягнув тугу тятиву.

І раптом його цибуля. Що почув мисливець? Спробуй придумати продовження казки (робота в групах) Виконання пісні «Одного разу» муз. Завдання:. Співати емоційно, в характері.

Звернути увагу на інтонування, звуковисотного. Чітко промовляти слова. Динамічно вибудовувати фрази і пропозиції Подивіться, будь ласка, на малюнок. Ось в які інструменти перетворився мисливський лук: контрабас арфа цимбали бандура скрипка Прочитайте назви музичних інструментів. Що їх об'єднує?. У яких ще інструментів є струни?.

Чи можна мисливський лук назвати першим струнним інструментом? Давайте запишемо в зошити, що музичні інструменти, в яких джерелом звуку є струна, називають струнними. Слухання: Петро Чайковський. «Пісня без слів». Завдання:. Послухай твір у виконанні струнного оркестру.

Подумай, чому п'єсі дано саме таку назву. Чи вдалося струнним інструментам «заспівати» музичний твір П.Чайковського?.

Змогли б це зробити ударні або духові музичні інструменти? Розучування пісні «Два єноті вчились ноти» муз. Катрічка, сл. Завдання:. Показ пісні. Визначення характеру, настрою.

Згадати 3 типи музики і сказати, який з них присутня в піснею. Розбір тексту. Розучування по фразах, пропозиціям Музична гра-вікторина «Згадай пісні».

Завдання:. Що об'єднує їх зміст?. Про яких інструментах йде мова? «Про маленького сурмача». Нікітіна, їв. «Веселий музикант». Філіпенко, їв.

Для

«Савка і Гришка». Білоруська народна пісня. «У кожного свій музичний інструмент ». Естонська народна пісня. Виконай пісні з ритмічним супроводом або танцювальними рухами. Музичний експеримент Спробуй зробити струну з нитки або жилки і доторкнися до неї.

Чи вийшло у тебе витягти музичний звук? Осмислення і систематизація знань. Мозковий штурм:. Про що ви дізналися на уроці?. Як називаються інструменти, у яких джерелом звуку є струна?.

Музику, якого композитора ми слухали на уроці?. Чи вдалося струнним інструментам «заспівати» музичний твір П.Чайковського? ^ Підсумок уроку. Отже, ми з вами сьогодні на уроці познайомились з історією створення струнних інструментів. А також повторили пісню і вивчили нову про «Двох єнотів», розглядали картинки, малюнки. Сподіваюся, урок вам сподобався.

Всі, хто були активні і відповідали, заробляли різнокольорові картки - отримують високі бали. ^ Домашнє Завдання (творче): Намалюваті Малюнок до пісні «Два єнота». Виконала: студентка IV курсу, Групи МХК - 07 Савицька С.Ю. Перевіріла: Методист, к.п.н., доц.

Ракітянська Л.М. (Підпис) План-конспект уроку музики. Урок музики № 2, проваджень 10.02.11.

У 3 - «Б» класі КЗОШ № 26 Тема: Струнні інструменти Тема уроку: Подорож по струнному дереву. Зміст уроку: «Два єноті вчились ноти» муз. Катрічка, сл. Андрусіч - виконан. Ансамблі струнних інструментів - слухання. «Горобина пісенька» музика 3.

Компанійців Слова П. Розучування.

Мета уроку: Дидактична - познайоміті ДІТЕЙ з групами струни інструментів. Розвіваюча - розвіваті емоційну сферу, пам'ять, слух. Працюваті над РОЗВИТКУ вокально навічок: дікція, артікуляція, інтонування. Виховний - віховуваті любов до музики и різніх інструментів струнної групи та повагу до досвіду поколінь. За программа: О. Лобової Тип уроку: Вивчення Нової тими. Обладнання: фортепіано, портрети, малюнки, картки, ноутбук, диски, роздатковий материал.

Література: Підручник О. Лобової «Музіка 3 клас», інтернет-сайт, «Світова музична література» ч.

Організаційній момент (1-2 хв.) Музичне Привітання: Доб-рий день вам де - ти, до-брий день у - чи - тель. Актуалізація знань з попередньої тими (5-7 хв.) Мікрофон (учень задає питання з попередньої тими. Хто відповідає - отрімує право на передачу мікрофону до Його рук, и можлівість поставіті Запитання іншому):.

Про що ми говорили на минулому уроці?. Як називаються інструменти, у яких джерелом звуку є струна?. Музику, якого композитора ми слухали на тому уроці?. Чи вдалося струнним інструментам «заспівати» музичний твір П.Чайковського? Мотивація навчальної діяльності. Сьогодні ми вирушимо в подорож по струнному дереву, але перш давайте згадаємо як вони називаються і як на них потрібно грати.

Для цього я зачитаю вам казку, а ви дуже уважно слухайте: Туго натягнуті струни. Тільки зачепи їх - і відгукнуться ніжними переливами арф і жвавим говіркою балалайок, задумливим співом гітари і чарівною мелодією скрипки. Струни - майже однакові, а струнні інструменти - дуже різні. Превышен интервал ожидания для запроса hamachi. І грають на них по-різному: подушечками пальців (на арфі, гітарі), спеціальною пластинкою-медіатором (на кобзі, домрі, мандоліні), смичком, який може довго «тягнути» звук (на скрипці), дерев'яними паличками (на цимбалах) і навіть маленькими молоточками, захованими всередині рояля або піаніно. Так-так, не дивуйся, там теж є струни! І це легко перевірити - варто лише підняти кришку.

Довгий шлях пройшли струнні від тятиви мисливського лука до сучасних музичних інструментів. І зараз це - найважливіша і найчисельніша інструментальна група. Не випадково емблемою музичного мистецтва з давніх пір вважають ліру - стародавній струнний інструмент.

Завдання:. Знайди в тексті назви струнних інструментів. Як на них грають? Слухання: Ансамблі струнних інструментів - народні та професійні.

Пояснення нової теми. Вашій увазі пропоную малюнок незвичайного дерева. Розгляньте його і дайте відповідь на такі питання:. Подумай, чому «гілки» так називаються. Назви інструменти кожної групи.

Запишіть, будь ласка, в словничок, що струнні інструменти ділять на: щ і п к о в и е, смичкові, клавішні. Найдавніша група - щипковий, а наймолодша - клавішна.

Виконання пісні «Два єноті вчились ноти» муз. Катрічка, сл.

Андрусіч: Завдання:. Співати емоційно, в характері.

Звернути увагу на інтонування, звуковисотного. Чітко промовляти слова. Динамічно вибудовувати фрази і пропозиції Прослухайте вірш і відзначте собі в зошити, як же правильно грати на струнних інструментах: ^ ЯК грати на струнах Струни - важливі персони, потрібен до них підхід особливий. Арфи лише тоді прокинуться, якщо пальці струн торкнуться. Буде вальс і гопачок, якщо до скрипки є смичок.

А рояль почне звучати, якщо клавіші натиснути. Струни - важливі персони, потрібен до них підхід особливий.

І запам'ятай: дуже важко добре грати на струнних. Завдання:.

Про які струнних групах йдеться у вірші?. Поясни, як грають на струнних щипкових, смичкових та клавішних інструментах. Приведи приклади.

Музичний експеримент Про ткрой кришку піаніно або роялі і подивися, що станеться, якщо натиснути на клавішу. Спробуй з'ясувати, чому у струн всередині інструмента різна довжина і товщина. Розучування пісні «Горобина пісенька» музика 3. Компанійців Слова П. Завдання:. Показ пісні. Визначення характеру, настрою.

Згадати 3 типи музики і сказати, який з них присутня в піснею. Розбір тексту. Розучування по фразах, пропозиціям Осмислення і систематизація знань. Мозковий штурм:. Про що ви дізналися на уроці?.

Як називаються інструменти, у яких джерелом звуку є струна?. Яку музику ми слухали на уроці?. Про які струнних групах ми говорили?. Яка сама древня, а яка наймолодша група струнних? Підсумок уроку. Отже, ми з вами сьогодні на уроці познайомилися з групами струнних інструментів - щипковому, смичкової і клавішною.

А також повторили пісню і вивчили нову про «горобиних пісеньку», розглядали картинки, малюнки. Сподіваюся, урок вам сподобався.

Всі, хто були активні і відповідали, заробляли різнокольорові картки - отримують високі бали. ^ Домашнє Завдання (творче): Намалюваті Малюнок до пісні «Воробьная пісенька» або музичний інструмент. Можна віршик про струнні. Виконала: студентка IV курсу, Групи МХК - 07 Савицька С.Ю.

Перевіріла: Методист, к.п.н., доц. Ракітянська Л.М. (Підпис) План-конспект уроку музики.

Урок музики № 3, проваджень 16.02.11. У 3 - «Б» класі КЗОШ № 26 Тема: Струнні інструменти Тема уроку: Найдавніші струнні Зміст уроку: Муз. Компанійця, сл. Сінявського «Горобина пісенька» - виконан. Римський-Корсаков «Море» Із опери «Садко» - слухання.

Шіткевіча «Семеро гномів» - розучування. Мета уроку: Дидактична - познайоміті ДІТЕЙ Зі стародавнімі Музична інструментамі - лірою, арфою, лютня, особливо її звучання. Розвіваюча - розвіваті емоційну сферу, пам'ять, слух. Працюваті над РОЗВИТКУ вокально навічок: дікція, артікуляція, інтонування. Виховний - віховуваті любов до музики и різніх інструментів. За программа: О.

Лобової Тип уроку: урок - подорож. Обладнання: фортепіано, портрети, малюнки, картки, ноутбук, диски, роздатковий материал. Література: Підручник О. Лобової «Музіка 3 клас», інтернет-сайт, «Світова музична література» ч.

Організаційній момент (1-2 хв.) Музичне Привітання: Доб-рий день вам де - ти, до-брий день у - чи - тель. Актуалізація знань з попередньої тими (5-7 хв.) Мікрофон (учень задає питання з попередньої тими.

Хто відповідає - отрімує право на передачу мікрофону до Його рук, и можлівість поставіті Запитання іншому):. Яку тему ми вивчили на минулому уроці?.

На які групи діляться струнні інструменти?. Назвіть інструменти кожної групи. Какя серед їх найдавніша, а яка наймолодша?. Яку пісню ми почали вивчати на минулому уроці, про кого вона?

Гра «Дружнє відлуння» Діти відповідають на Рухі чі звуки вчителя. (Наприклад, викладач плескає рітмічній Малюнок, а учні мают повторіті дружно, відчуваючі один одного). Рітмічній Малюнок: Завдання можна ускладніті плескання по колінах, столу та прітопуванням ногами.

П існя «Горобина пісенька» - виконан. Завдання:. Зверніть Увага на характер пісні. Чітка вімова слів, дікція ^ Мотівація учбової діяльності. Сьогодні ми з вами подорожуємо далеко.

Визначте, на якому транспорті ми відправимося? Вірш вам в цьому допоможе. Ледве-ледве колихалися хвилі море; не ворухнеться від вітру біле вітрило на просторі.

І хвиля ковзає на берег вся перлинно-блакитна; хтось човником править, - в'ється стежка золота. ^ Леся Українка (Пер. Коміссарова) Слухання музики: Тепер, коли ми знаємо, на чому ми підем, потрібно дізнатися, які сюрпризи нам може приготувати нашу подорож. Для цього ми закриємо очі, і коли буде звучати музика Миколи Римського-Корсакова «Море» (з опери «Казка про царя Салтана»), будемо представляти, що це ми пливемо. Які нас чекають пригоди? Який настрій?

Завдання:. Яким було море? Сподобалося плисти по ньому?. Порівняйте настрій музики і вірша, який я читала спочатку. Як зобразили море композитор і поет?. Якому струнних інструментів відведена провідна роль у музичному творі М.

Що тобі нагадує звучання арфи? Запишіть, будь ласка, в зошит, що Микола Андрійович Римський-Корсаков (1844 - 1908) - великий російський композитор, диригент, педагог. У його музиці майстерно змальовано картини моря, природи. А арфа, яка звучала в творі - це найдавніший струнний інструмент з багатою історією.

Арфа зображена на державному гербі Ірландії. Це єдиний музичний інструмент, удостоєний такої честі. Отже, продовжуємо нашу подорож. Ми вже подолали велику відстань по морю, послухали чудове супровід арфи.

А вам цікаво, чи були нащадки у цього прекрасного інструменту? Тоді їдемо в давню Росію. Там ми познайомимося з чудовим і дуже цікавим струнним інструментом. Прослухайте фрагмент вірша і скажіть, яку назву носить цей інструмент?

Оці золоті Гуслі Співайте, співайте, Золоті Гуслі, - Співайте! Стійте, Різьблені Сани, Стривайте! Голосніше, Голосніше, Ой, Бубонці, Дзвеніть! Коням-коням Ви Не Поспішати Звеліть! Віктор Міра Звичайно ж це росіяни, звончатие гуслі! Цей інструмент дуже древній. Як говорять історики, у слов'янських племен гуслі були ще в VI столітті (900лет).

Як же вони виглядають? Вони мають довбаний (старовинні) або клеєний (сучасні) корпус, і від 5-9 до 12 струн. Під час гри інструмент тримають на колінах і правою рукою брязкають по струнах, а пальцями лівої руки глушать непотрібні звуки. Пропоную подивитися відеофрагмент, де вже в наш час грають на цьому старовинному інструменті. Як вам звучання?

Хотіли б так само навчитися або просто побачити цей інструмент навіч? Відповіді дітей. Хлопці, але ж в Росії не тільки гуслі були, а й дуже багато струнних інструментів. Серед них - знаменита балалайка! П редлагаю прослухати розмову балалайки: - Здрастуй, сусіде! Зайшла до тебе про те, про се поговорити. Ваше ім'я, шановна?

- Загадку відгадаєте - ім'я дізнаєтеся. У лісі зросла, З лісу винесена. На руках плаче. На підлозі скаче. Балаболка ти, сусідка, - пробурчав басами Баян.

Все б тобі балагурити. Недарма тебе звуть. А вона у відповідь по своїм трьом струнах вдарила-хвацько, з пріплясом (відеофрагмент з грою на балалайці). Посміхнувся я, але про справу пам'ятаю: - Де і коли ви народилися? - Хочете байку розкажу?

Жила красна дівиця на очах у чесного народу. Брехуха, пустозвонка - говорили одні. Людям від неї радість да потіха - говорили інші. Чи давно то було, нещодавно Чи, а ще за царя Петра Великому про неї слух ходив. Стала красна дівиця жити-поживати розкошуючи да прітанцовиваючі. Дружбу водила з людьми веселими - в хороводах, на гуляннях. І все б так йшло, та з'явилася у неї суперниця щаслива, заморська - гітара семиструнна.

Забувати стали люди потихеньку реготун нашу. Все більше по душі їм пріходтлась ніжна, задумлива ГІТАРА. Була б казка сумна, якби кінець хороший не вийшов. Чи давно, недавно Чи, а сто з гаком років минуло, об'явився добрий молодець - Андрєєв Василь Васильович. Примітив нашу дівчину і полюбив любов'ю великої. Прийшов до майстра - умільцю столичному. Зший, говорить, плаття нове, ошатне, але за старим зразком - трикутникове.

І голос зміцни. І стала наша дівиця з тих пір на весь світ знаменитої. Дзвенить її голос по білому світу, російську пісню славить. Чудовий розповідь, шановна балалайка. Ви гідна представниця сім'ї струнних щіпклвих інструментів.

Де вас можна побачити і почути. Служба моя головна в оркестрі або ансамблі російських народних інструментів. Така ось у нас чудова балалайка! Скажіть, що ви дізналися з її розповіді? Завдяки кому тепер знають цей інструмент всюди?

Ми з вами за нашу подорож розглянули два струнних інструменту з величезної безлічі інструментів. Тепер я вам пропоную подивитися малюнок і відповісти: Чим схожі між собою, зображені інструменти і чим відрізняються? Послухайте текст. Знайдіть назви струнних щипкових інструментів. Скільки струн буває у щипкових інструментів? У казахській домбри - всього 2 струни. У росіян домр і балалайок - по 3.

Пісні Для 3 Класу Тичини

У знаменитої української кобзи 6 струн, а у її «правнучки»-бандури - вже більше 50. Гітари бувають шести-і семиструнній. У стародавньої єгипетської арфи було 5 струн, виготовлених з волокон пальмового аркуша.

А у сучасній красуні-арфи - 45-47 струн. Розучування пісні «Семеро гномів».

Показ пісні. Визначення характеру, настрою. Згадати 3 типи музики і сказати, який з них присутня в піснею. Розбір тексту. Розучування по фразах, пропозиціям Осмислення й сістематізація знань. Мозковий штурм:.

Про що ви дізналися на уроці?. Як називаються інструменти, на яких грають щипком?. Які ви запам'ятали струнні стародавні інструменти?. Про що нам розповіла балалайка?. Під музику якого композитора ми сьогодні подорожували?

Підсумок уроку. Отже, ми з вами сьогодні на уроці познайомилися з древніми струнними інструментами, подорожували по морю під музику Римського-Корсакова, дивилися цікаве відео і слухали музику з участю струнних щипкових інструментів. А також повторили пісню і вивчили нову про «Семеро гномів». Сподіваюся, урок вам сподобався. Всі, хто були активні і відповідали - отримують високі бали.

^ Домашнє Завдання (творче): Намалюваті Малюнок до пісні «Семеро гномів». Виконала: студентка IV курсу, Групи МХК - 07 Савицька С.Ю.

Перевіріла: Методист, к.п.н., доц. Ракітянська Л.М. (Підпис) План-конспект уроку музики. Урок музики № 4, проведеній17.02.11. У 3 - «Б» класі КЗОШ № 26 Тема: Струнні інструменти Тема уроку: Дарунок прадавньої арфі Зміст уроку: Муз. Шіткевіча «Семеро гномів» - виконан.

Шопен «Прелюдія № 20», кельнська арфа - слухання. Мета уроку:.

Дидактична: розкрити Поняття «акорд», «трізвук», «інтервал», «Мелодія» на прікладі стародавньої арфі, продовжіті Знайомство Зі струн, щипковий інструментом - арфою; вчитува аналізуваті тексти пісень, Свідомо ставити до розуміння и виконан муз. Творів, вміті передаватися характер твору. Розвіваюча: розвіваті творчі здібності, Прагнення самоствердження: мислення, естетичний смак, емоційну сферу, аналізуваті дінамічній Розвиток музики. Виховного: пробуджуваті зацікавленість до музики Ф.

Шопена За программа: О. Лобової Тип уроку: поглиблення тими Обладнання: фортепіано, портрети, магнітофон, диски, табліці, шумові інструменти. Література: Підручник О. Лобової «Музіка 3 клас» Хід уроку І. Організаційній момент Музичне Привітання: Доб-рий день вам ді-ти, до-Брій день у-читель ІІ. Актуалізація знань з попередньої тими Мікрофон:. Яку тему ми Вивчай на попередня уроці?

(Стародавні струнні інструменти). З якімі інструментамі познайоміліся? (Арфою, гітарою, балалайки, цимбалами, бандурою).

До якої групи можна віднесті ці ВСІ інструменти? (До щипкових) Чому? (На них грают «щипком», пальцем або медіатором).

Скількі струн у щипкових інструментах? (2, 3, 5, 6, 7, 50). Яку пісню вівчілі? («Горобина пісенька») Розмінка по Ємельянову. Поспівка «Паровоз» Їде їде паровоз, дві труби і п'ять коліс, дві труби, п'ять коліс, машиніст, рудий пес. Мета: звуковісотність, дікція, артікуляція Пісня «Семеро гномів» - виконан:.

Зверніть Увага на характер пісні. Які емоції, почуття від пісні? Мотівація учбової діяльності. Бесіда: Колись у давнини на струнах арфі гравер вітер! Інструмент розташовувалі на повітряному місці, струни співалі Свої ніжні пісні, замовкалі, коли не Було вітру.

Називаєся цею інструмент Еолова арфа, на честь Еола - бога вітрів. Музичний експеримент: Давайте Спробуємо подути на струну гітарі. Що ми почулі? Мі продовжуємо знайомитись з арфою. Нам вон пріготувала подарунки (звукові).

Сприйняттів Нової тими. Бесіда: Торкається струн рука музиканта, звуки об'єднуються и сплітають вінок з чудовим узорів. Торкається однієї струні - заспіває один голос, струна за струною, звук за звуком и з'явилася Мелодія. Торкнеться до двох струн одночасно - зазвучить інтервал. А ЯКЩО торкнути 3, 4, 5 звуків одночасно? Тоді з'явиться акорд.

Кажуть, Що Перший акорд «подарувала» арфа. Альо не у цієї Красуні так Багато струн. У акорди збіраються Не всі звуки, а Ліше ті, Що «Ладя» Між собою.

Смороду знаходяться через одну ступінь звукоряду, через ноту - по терціям. Подівіться на таблицю и Спробуйте знайте мелодію, інтервал, акорд. Таблиця № 1 Мелодія інтервал акорд (Показати на фортепіано ВСІ три прикладом) Словнічок: (з італ. Згода) - одночасне звучання трьох і більше звуків різної висоти. Акорд з трьох звуків називають тризвуком. Гра «У дідуся Єгора» - фіз. Слухання музики: Прелюдія № 20 Ф.

Шопена Звучання кельнської арфі Бесіда: Фрідерік Шопен (18010 - 1849) - Бл професійної музики Польщі. Серед Його творів є шедевром, Наприклад тієї твір, Що мі Тільки-но прослухалі - Прелюдія № 20. У Цій фортепіанній мініатюрі Ліше 13 тактів. Всі смороду будуються на Русі акордів. Запитання перед слуханням твору:. Прослідкуйте, Як акорди створюють музичний образ, характер?.

Проаналізуйте дінамічній Розвиток музики. Осмислення й сістематізація знань. Таблиця № 2 (Музичні інструменти) Запитання:. Назвіть Музичні інструменти.

На якіх інструментах можна зіграті акорд?. На якіх Лише мелодію?. Що можна заграті на барабані?

Підсумок уроку. Мозковий штурм:. Про що ві дізналісь на уроці?.

Який подарунок зроб арфа?. Від назви Якого інструменту створюється слово «акорд»? Домашнє Завдання (творче): Намалюваті музичний інструмент - арфу. Виконала: студентка IV курсу, Групи МХК - 07 Савицька С.Ю. Перевіріла: викладач віщої категорії, Відмінник освіти України Методист, к.п.н., доц.

Ракітянська Л.М (Підпис) План-конспект уроку музики. Урок музики № 5, проведений у 3 - «Б» класі КЗОШ № 26 Тема: Струнні інструменти Тема уроку: Ваша велічність Скрипка Зміст уроку: Муз. Шіткевіча «Семеро гномів» - виконан. Звучання скрипки: Хандошкін. Чутлива арія для скрипки соло - слухання. Матвєєва, сл.

Руженцева «Як лікували бегемота» - розучування и слова. Мета уроку: Дидактична - познайоміті ДІТЕЙ з МУЗИЧНА інструментом - скрипкою, особливо її звучання. Розтлумачіті, Що скрипку створюють майстри.

Знаті їх прізвіща. Поясніті Термін Violino. Розвіваюча - розвіваті емоційну сферу, пам'ять, слух. Працюваті над РОЗВИТКУ вокально навічок: дікція, артікуляція, інтонування.

Виховний - віховуваті любов до скріпкової музики. За программа: О. Лобової Тип уроку: урок - інтерв'ю. Обладнання: фортепіано, портрети, малюнки, картки, ноутбук, диски, роздатковий материал. Література: Підручник О. Лобової «Музіка 3 клас», інтернет-сайт.

Організаційній момент (1-2 хв.) Музичне Привітання: Доб-рий день вам ді - ти, до-Брій день у - чи - тель. Актуалізація знань з попередньої тими (5-7 хв.) Мікрофон (учень задає питання з попередньої тими.

Хто відповідає - отрімує право на передачу мікрофону до Його рук, и можлівість поставіті Запитання іншому):. Назвіть найдавнішій струни музичний інструмент? (Ліра). Які ві Знаєте струнні інструменти?.

На якіх інструментах можна заграті акорд?. Скількі струн у арфі?. Що таке Мелодія?. Як візначіті інтервал?

Розмінка (руханка) - «Котячий будинок»: Дін - дон, дін - дон, за-го-рел-ся кіш-кін будинок, кіш-ка ви-бе-жа-ла, очей-ки ви-пу-че-ла, по-бе-жа-ла до ду-бу, при-ку-сі-ла гу-бу. Мета: Формування навічок точного відтворення висота звуку, дікції, виокремлено сільної долі, рітмічність. Пісня «Семеро гномів» муз.

Шіткевіча - виконан. Завдання:. Співаті у характері. Точно відтворюваті висота звуку. Чітко промовляті Мотівація учбової діяльності: Бесіда: Прослухайте вірш и відгадайте, про Який інструмент Йде мова? (У підручніку Лобової 3 клас) Сприйняттів Нової тими: Діалог. Я пропоную вам перенести у давнини и взяти інтерв'ю безпосередню у скрипки, Аджея Ніхто не Знає кращє про її походження Ніж вон сама!

Пісні для 3 класу типовий навчальний план

(Двома учням, добровольців, роздаються Вже роздруковані реплікі и смороду мают зіграті сценку - інтерв'ю, потім віклікаються Інші): 1 учень: - Я впізнав вас, інструмент! Ви - знаменита СКРИПКА. Дозвольте кілька запитань щодо вашого життя?

2 учениця: - Що ж, мені нічого приховувати від відданих друзів музики. (Я і голос її зразу впізнав! Хто ще з музичних інструментів співає душевніше, солодше маленької Скрипки! Ніби до серця доторкнулося щось ласкаве, тепле, і серце притихло від блаженства.) 1 учень: - З таким чудовим голосом і таке скрипуче ім'я? Учитель: Розсміялася Скрипка, пробіглася легким, як вітерець, пасажем.

Фрагмент) 2 учениця: - Як тільки мене змалку не називали! Кожен народ мене по-своєму кликав. Скрипка - Моє російське ім'я. Може, вам більше подобається Гудок? Адже мене по-російськи в народі і так називають. Учитель: Отже, Як Ви почулі у Нашій сценці, Що скрипку називаєся «гудок», альо чому? Як це Ім'я потім змінілось?

При грі гудок тримали вертикально, найчастіше спираючи його об коліно. Смичком водили по всіх трьох струнах відразу, але мелодію витягували на третій струні, а дві нижні служили безперервно тягнеться звуком. Таке, хоч і примітивне, багатоголосся було необхідно бродячому музикантові для створення власного ж супроводу виконуваної мелодії. Продовжімо наше інтерв'ю и Спробуємо дізнатісь галі Більше від Нашої Гості. 2 учениця: - Уявляєте колись, у далекому дитинстві, мене по-англійськи Жігой, тобто окіст, дражнили. 1 учень: - Невже прямо в обличчя копченим шматком свинини звали? І ви не ображалися?

2 учениця: - Нітрохи. Нам, інструментам, по заслугах імена даються. Якщо назвали Жігой, значить, заслужила. Я ж і справді тоді видом на окіст походила. 1 учень: - Ось вже відразу видно; всюди вас любили.

2 учениця: - Я в дитинстві була страшенно легковажна. Чи повірите, серйозні музиканти в дуже далеку пору з презирством на мене поглядали: «Їй би тільки з танців ходити!». А я танці все своє життя обожнюю і анітрохи цього не соромлюся. Де я тільки не бувала! І в циганському таборі, і на селянському святі, і в матроському шинку, і в модному ресторані - де танці, там і я. Адже до чого я одного разу додумалася: повадилася ховатися в кишені камзолів, щоб у потрібний момент бути під рукою вчителя танців.

Пісні Для 3 Класу Тиждень

Правда, довелося фігуру свою підігнати під кишеньковий розмір. 1 учень: - І це ви-то, велика артистка, искуснейший з інструментів! Ви, якої композитори довіряють найпотаємніші мелодії! Учитель: Діти, а Дійсно, скрипка раніше Була Більше популярна не в концертних розкішніх залах, а Серед простого народу в звичайний харчевнях. А вам Цікаво, Як же ця проста красуня перетворилася у придворну даму и потрапіла на Кращі сцени світу? Тоді швідше розпітаємо її.